tr

Kayseri Asansörlü Nakliyat

Kayseri Asansörlü Nakliyat Taşınma işleri ilk çağlardan beri insanoğlunun karşılaştığı bir durumdur. Göçebe hayat süren kavimlerde sıklıkla yapılmakta olan iş idi. Herhangi bir deve, eşek ve at yardımıyla taşınırlardı. Zaman ilerledi at arabası yardımıyla taşınır olduk, daha sonra kamyonet şimdilerde ise büyük kamyonlar, teknolojinin son harikası modüler asansörler taşınmada favori oldular. Madem devir teknoloji devri, her alanda baya bir ilerleme kaydetmişsek; bunu neden nakliyatta kullanmayalım öyle değil mi?

İşte bu modern taşınma örneğine Kayseri asansörlü nakliyat firmalarını verebiliriz. Evinizdeki eşyalarınız güvenli bir şekilde alınır ve yeni adrese yine aynı şekilde kurulumları yapılır. Çünkü Kayseri ev taşıma konusuna önem veren bir yerdir. Şimdi asansörlü nakliyat nasıl yapılır? Asansör nasıl kurulur? Kısaca anlatalım.

Kayseri Asansörlü Nakliyat

Nakliyat firması asansör kurulum yerini tespit etmek için evinize gelir. Evin balkonu ilk önce tercih edilmesi gereken bir yerdir. Evinizin geniş bir yola bakan penceresi de işe yarayabilir. Kamyonun rahat konumlanması, asansörün düzgün kurulması için yer tespitinden sonra, kuruluma geçilir. Asansörün apartmana dayanması şarttır. Böylelikle üzerine konulan eşyaların sarsıntıya uğramadan indirilmesi sağlanır. Halatlar kontrol edilir, güvenlik önlemleri alınır. Kayseri evden eve taşımacılık konusunda bir uzmandır.

Nakliyat firması tarafından paketlenmiş eşyalar, asansör yardımıyla aşağıya indirilir. Asansörün uzunluğu eşya taşınacak olan kat ile alakalıdır. Yüksek katlı yerden taşıma işlemi yapılacaksa asansör uzunluğu farklılık gösterir. Neticede üçüncü kattan eşya indiriyorsak asansör farklı uzunlukta olmalı onuncu kattan indiriyorsak daha uzun olmalıdır. İndirilen bütün eşyalar kamyona yerleştirilir ve yeni gidilecek adrese doğru ilerler. Taşınma işleminin ilk bölümü böylelikle tamamlanmış olur.

Kayseri Asansörlü Taşımacılık

Önceden birkaç katlı apartmanlarda otururken taşınma işleri daha kolay olurdu. Ev eşyaları da şimdiki gibi çok ve çeşitlilik göstermiyordu. Konu komşu toplanılır, herkes birkaç paket alsa iş azalır, büyük olan eşyalar da iki kişinin kamyona yüklemesiyle iş biterdi. Ama şimdi öyle mi? Etrafımızda çok katlı binalar arttı, gökdelenler çoğaldı. Peki, buralara nasıl eşya indirip çıkaracağız? İşte asansörlü nakliyatın avantajları:

  • Çok katlı binalarda eşyaların rahatça indirilmesini ya da çıkarılmasını sağlar.
  • Haliyle apartman merdivenlerinde taşınan eşyalar çarpma ya da çizilmeye maruz kalabilir. Dar merdivenlerin köşelerinden dönmek büyük eşyaları taşırken zor olduğundan bu normal bir durumdur. Asansör sayesinde böyle bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Çok kişinin yapacağı işi az kişi ve asansörle yapabilirsiniz. Böylelikle firmalar çalışandan tasarruf etmiş olurlar.
  • Taşınma işleri daha az zaman alacağı için zamandan tasarruf edilmiş olunur.

Teknolojik dönemin modern aleti olan bu modüler asansörler artık çoğu evden eve nakliyat firmaları tarafından kullanılmaktadır. Evden eve taşıma işlerinde Kayseri asansörlü nakliyat seçeneğini kullanmayı tercih etmiştir. Böylelikle ildeki büyük binalara eşya taşımak daha az zaman ve daha az insanla yapılmaktadır. Benjamin Franklin’in dediği gibi ‘’vakit nakittir’’

Her işte olduğu gibi ev taşıma işlerinde de profesyonel bir ekibin olmasına özen göstermeliyiz. Ekip bilinçsiz ve tecrübesizse asansör olsun ya da olmasın fark etmez, her zaman herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmanız muhtemeldir. O yüzden Kayseri evden eve nakliyat firmaları içerisinden profesyonel bir iş gücüne sahip olanları seçin.

Kayseri Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Artık taşınacağınız kat kaçıncı katta olursa olsun sorun değil. 20. Kattaki bir gökdelene taşınıyor olsanız bile, asansörlü nakliyat şirketi ile kolayca ve hızlı bir şekilde taşınmanız mümkün olmaktadır. Hem de hiçbir zayiata uğramadan.

Her işin bir maliyeti olduğu gibi taşınma işinin de mutlaka bir maliyeti olacaktır. Şöyle bir düşünecek olursak bütün yapılacak işleri kendimiz yapsak ne kadar çok zahmet çekeriz öyle değil mi? Eşyaların kartonlara konulması, kırılmasın diye güzelce gazete kağıdı ile sarılması, koltukların yırtılmasın diye eski çarşaflarla sarılıp bağlanması, dikkatsizce merdivenden indirilen eşyalar, düzgün sökülmemiş deforme olmuş mobilyalar…

Bütün bunları okuyunca içiniz daraldı öyle değil mi? Ama kendi çabalarımızla ancak bu kadarı olurdu diye düşünüyorum. Şimdi Kayseri asansörlü nakliyat firmalarının fiyatlarını nasıl belirledikleri hakkında bilgi verelim. Öncelikle eşya kaçıncı kattan inecek kaçıncı kata çıkacak bu faktörün önemi büyüktür. Çünkü ona göre asansör ve eleman kullanılması gerekmektedir.

Taşınması gereken yolun mesafesi ile ilgili de farklı fiyatlar oluşacaktır. Taşınma olayını gerçekleştirmek istediğiniz günde fiyatta farklılık oluşturabilir. Mesela herkes hafta sonunu tercih ettiği için fiyatın hafta sonunda fazla olması gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bütün bu veriler sonucunda bu nakliyat şirketlerinden bir teklif alırsınız. Herkes gibi onların da emeğinin karşılığını almaları gerekmektedir.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?