tr

Evinizi Taşıtırken Fiyattan Kaçınmanızın Yol Açabileceği Sorunlar

4.489

Piyasanın altında fiyat veren sözde profesyonel olduklarını söyleyen firmalar ile taşındığınız zaman gözünüz gibi baktığınız, kıymetli eşyalarınız ile vedalaşmaya hazırlanın.

“Her firma kalitesiz olacak değilya canım” diye aklınızda böyle birşey oluşabilir. Piyasanın altında çalışan firmaların %98’i böyle malesef. Şansınıza çok güveniyorsanız deneyebilirsiniz %2’lik kısımı.

Komisyoncu kurbanı olabilirsiniz.

Taşınmaya anlaştığınız firma gelmeyebilir.

Koltuklarınızı sadece streç ve battaniye ile sararlar. Bu ise eşyalarınızı korumaz. Kolayca kırılabilmesine, çizilebilmesine, kirlenebilmesine zemin hazırlar.

Ambalajlama esnasında malzemenin kalitelisini kullanmazlar. Bu kesinlikle eşyalarınızın nakliye sırasında kırılması, çizilmesi demektir.

Eşyanızın ne zaman teslim olacağınız bilemeyebilirsiniz.

İhtimallerden biri ise giden eşyanız bir daha gelmeyebilir. (Bu kişiler nakliyat firması değillerdir, dolandırıcıdırlar.)

Taşınmak kimi zaman maliyetli, kimi zaman ise maliyetsiz bir iştir. Maliyetsiz taşınmak isteyen müşteriler malesef çoğunlukla hüsrana uğramaktadırlar.

Ucuz taşıyan firmalar (piyasanın altında fiyat veren firmalar), her zaman birşeylerden kaçırırlar.

Korsan Nakliyat Firmalarını Ayırt Edebilmeniz İçin Öneriler

Seçilen evden eve taşımacılık firmasının ismi ile web sayfası isminin aynı olmasına özen gösteriniz.

Seçilen evden eve taşımacılık firmasının araç resimlerinin photoshop v.b programlarda hazırlanıp hazırlanmadığına dikkat ediniz. Henüz türkiyede satışa sunulmamış tanıtımı bile yapılmamış  hayali tırların üzerlerine yazılan xxx evden eve taşımacılık yazılarına inanmayınız.

Seçilen evden eve taşımacılık firmasının eşyalarınızı taşıyacak aracın plakasını, vergi numarasını, K3 yetki belge numarasını öğrenip turkiye.gov.tr  sorgulayınız.

K3 yetki belgesine sahip olduğuna emin olduğunuz bir firmada eşyalarınız güvendedir. K3 belgesi ulaştırma bakanlığı tarafından yeterlilik kriterlerine uyan firma ve kuruluşlara verilmiştir.

Seçilen evden eve taşımacılık firmasını mümkün ise yerinde ziyaret edip  karşılıklı diyalog halinde sözleşme yaparak seçiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?